Tıkla Ara 0555 197 42 84

info@uzayparke.com

Kadıköy Lamine Parke

Kadıköy Lamine Parke Nedir?

Kadıköy Lamine Parke

Kadıköy Lamine Parke

Kadıköy Lamine parke, yaşam alanınızın dekorasyonu esnasında kullanabileceğiniz kaliteli taban kaplama çözümlerinden bir tanesidir. Alanın dekoratif niteliklerini ön plana çıkarırken fonksiyonel anlamda da oldukça dikkat çekici bir sonuç yakalamak adına lamine parkeyi tercih edebilirsiniz.

Lamine parkeler; iki ya da 3 tabaka biçimindeki masif ahşap katmanların 90 derecelik açıyla yapıştırma işlemi sonrasında elde edilmektedir. %100 natürel olmasının yanı sıra üst taraf da kullanılan ekipman oldukça niteliklidir. Alt tabakalarda ise çoğunlukla ‘Rubberwood’ ya da ‘Hevea Brasiliensis’ olarak bilinen ağaç türü seçilmelidir.

Yüksek standartlarda üretim teknolojisi kullanılan lamine parkede üretim masraflarının fazla olması bu taban kaplama türünü değerli kılar. İmalatı esnasında lamine yani yapıştırma yöntemi tercih edildiğinden bu parkeye ‘Lamine’ adı verilmektedir.

Kadıköy Lamine Parke ile Kadıköy Laminat Parke Arasındaki Farklar

Lamine parkeler ve laminat parkeler birbiriyle en çok karıştırılan iki yapıttır. İsmen aralarında bir benzeşme olsa da kullanılan ekipman ve nitelik açısından çok da benzer olmadıklarını söylemek gerekir. Tüketici tercihlerine göre kendi özelinde avantajı olan 2 parke örneğinin farklarına daha yakından bir göz atmalısınız!

  • Lamine parkenin ara tabakalarında natürel malzeme kullanılırken laminat parkenin ara tabakalarında HDF kullanılmaktadır.
  • Laminat bir parke türünden ziyade bir kaplama ekipmanı olurken lamine ise doğrudan parke olarak kabul edilmektedir.
  • Lamine parkeler %100 natürel bir üründür ancak laminat parke yapay öğeler içermektedir.
  • Laminat parke kullanışlı olsa da lamineyle karşılaştırıldığında kullanım ömrü ve niteliği daha düşüktür.
  • Nitelik ve kullanışlılık dikkate alındığında lamine parke laminat parkeye oranla daha pahalıdır.

Tüm bu çeşitlilikler lamine parkeyi ön plana çıkarsa da kullanıcıların seçimine bağlı olarak bir seçim yapmak çok daha değerlidir.

Kadıköy Lamine Parke

Kadıköy Lamine Parke Kalınlığı

Kadıköy Lamine parkenin kalınlığı, taban kaplama hususunda önemli ayrıntılardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Küçük ayrıntılar olsa da alanda kullanılan parkenin kolay eskimemesi ve uzun ömürlü kullanılması adına kalınlık önemlidir.

Lamine parkelerde normal kalınlık üst tabaka için 3 ile 6 mm arasında farklılık gösterebilmektedir. Bu değerlerden daha az kalınlıktaki lamine parkeler kullanışlı olmadığı gibi kullanıcılar tarafından çok tercih edilmemektedir. 1 mm ve 2,5 mm aralığındaki lamine parkelerin birkaç silmeden sonra bozulması bu taban kaplama yönteminin tercih edilmemesini sağlamaktadır.

Kalınlığın bir eseri olarak lamine parkenin katmanları arasında kot farkı olmayacak biçimde üretilmiş olması gerekir. Zira kot farkı sıkışmayı önleyeceği gibi su sızıntısı durumunda sorunları da beraberinde getirecektir. Bu küçük ama önemli ayrıntıyı dikkate almadan gerçekleştireceğiniz alışveriş ciddi sorunlara da sebep olabilmektedir.

Kadıköy Lamine Parke Fiyatları 2021

Kadıköy Lamine parke fiyatları 2021 yılında da en çok merak edilen hususlar arasında yer almayı başardı. Bu sebeple de parke alışverişi yapan bir tüketici için akla gelen ilk problem lamine parke fiyatları ne kadar biçiminde olur. En güncel lamine parke fiyatları için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Ürün standartlarında taviz vermediğimiz gibi sizlerden gelecek isteklere ve önerilere en uygun çözümleri sunacağımızı da bilmelisiniz.

 

Adres: Bakırköy/Ümraniye-İstanbul

Tel:

0555 197 42 84

0850 303 84 23

E-mail

info@uzayparke.com

daha fazlası için tıklayınız.

Hemen Arayın
× WhatsApp